Mentālā veselība02.09.2022Māris Žunda – Veselības treneris

Ieva Bite – LU asociētā profesore,  klīniskā psiholoģe, psihoterapeite

Mazirbes "TĪKLU ŠĶŪŅA" meistardarbnīca ar elpošanas treneri Māri Žundu un psihoterapeiti Ievu Biti

KĀPĒC PIEDALĪTIES?

Vislielākais resurss, kas ir mūsu rīcībā, esam mēs paši. Divu profesionāļu – psihoterapeites Ievas Bites un elpošanas trenera Māra Žundas, vadībā apgūsiet spēju apzināt savus iekšējos resursus un iegūsiet instrumentus to visefektīvākajai izmantošanai/pārvaldībai.

Ieva Bite meistardarnīcā piedāvās iepazīt dažādas emociju regulācijas, pieņemšanas, līdzjūtības pret sevi, mīlošas laipnības un prieka kultivēšanas tehnikas. Kā apzināties, pieņemt un saprast savas emocijas; nerīkoties emociju varā, bet gan izprast, ko tās māca, un dzīvot atbilstoši savām vērtībām un patiesajām vajadzībām.

Nodarbības noritēs sinerģijā ar Māra Žundas vadītajām elpošanas praksēm. Elpošana ir vienīgā organisma iekšējā funkcija, kuru mēs spējam apzināti kontrolēt, un caur kuru varam ietekmēt visas pārējās ķermeņa funkcijas. Tieši tālab efektīva elpošana ir vitāla prasme, kuru īpaši svarīgi pārvaldīt radikālas nenoteiktības
pasaulē, kurā dzīvojam šobrīd. Vispirms – izprotot, kā mēs elpojam, un kā cilvēka dabiskos elpošanas paradumus ir mainījis mūsdienu dzīvesveids. Tad - kā apzināti trenējot un uzlabojot katrs savu elpošanas sistēmu mēs varam kļūt daudz efektīvāki, veselīgāki un spēcīgāki.

KO TU IEGŪSI?

Prasmju kopumu harmoniskai ikdienai sarežģītā pasaulē.

  • Izpratni par emocijām.
    Emocijas ir nozīmīga mūsu dzīves daļa – tās mums ir vajadzīgas. Tās signalizē par mūsu vajadzībām, motivē mūs rīkoties un ietekmē apkārtējos cilvēkus. Tomēr vienlaikus tās ir arī sarežģītas mūsu organisma reakcijas, līdz ar to ne vienmēr protam ar tām sadzīvot. Emociju regulāciju var ietekmēt bioloģiskie faktori, nogurums, pārslodze, vide, mūsu pašu mīti par emocijām un prasmju trūkums. Emociju apzināšanās, pieņemšana, sapratne, to pamatotības pārbaudīšana un apzināta rīcība ir prasmes, kuras ir ļoti nepieciešamas mūsu iekšējā līdzsvara un miera uzturēšanai pat situācijās, kuras ir pilnas ar stresu, grūtībām un provokācijām.
  • Elpošanas pratību
    Mūsu elpa ir savienojošais elements starp ķermeni, prātu un garu; ķermeni un domām. Sava paša elpa un sirdspuksti ir divas vienīgās skaņas, ko dzirdam mirkļos, kad ļaujamies pilnīgam klusumam. Elpai ir izšķirīga loma katrā mūsu aktivitātē, un tā ir mūsu spēcīgākais un ikdienā bieži nenovērtētākais enerģijas resurss. It visā – imūnsistēmas funkcionēšanā, metabolismā, miega kvalitātē, stresa menedžmentā. Kontrolē/virzi savu elpu – tas ir jogas mācības pamats kopš pašiem tās pirmsākumiem. Elpošana harmonizē ķermeni, prātu un emocijas, un ļauj nonākt sinhronitātē ar dabas ritmiem un savu augstāko “es”. Tā nomierina un pārstartē iekšējās turbulences brīžos, atraisa radošo enerģiju, tādējādi paverot jaunas perspektīvas un neordināru risinājumu iespējas.
  • Māku pieņemt neietekmējamus notikumus un prast mērķtiecīgi rīkoties, lai risinātu to, ko iespējams risināt.
    Ir situācijas un notikumi, kuri mums ne tikai jāpieņem, bet jāpieņem radikāli. Radikāla pieņemšana nozīmē pieņemt gan pagātni, gan savas tagadnes izjūtas par to, kas noticis mūsu dzīvēs. Tas notiek tad, kad mēs pārtraucam cīnīties ar notikušo, bet pieņemam to kā savas pieredzes daļu – radikāla pieņemšana pārvērš ciešanas sērās, kas ļauj mums iegūt mieru un spēku; tā atbrīvo daudz enerģijas un palīdz atjaunot kontroli pār savu dzīvi. Tā palīdz atjaunot kontaktu ar savu viedo prātu, kas palīdz pieņemt lēmumus un dzīvot dzīvi, kura ir dzīvošanas vērta.
  • Prasmi būt līdzjūtīgiem pret sevi, kultivēt mīlošu laipnību un patiesu prieku
    Līdzjūtība nozīmē apzināties, ka grūtības, sāpes un ciešanas ir daļa no cilvēku dzīves, kas rada daudz sāpīgu emociju – bailes, skumjas, dusmas, kaunu, vainas sajūtu u.c. Līdzjūtība pret sevi nozīmē spēju izturēties pret šīm savām emocijām iejūtīgi, laipni, silti un gādīgi. Tajā pašā laikā tā nozīmē arī vēlmi, motivāciju un apņemšanos mazināt savas ciešanas, tas ir - drosmi, spēku un pārliecību sasniegt savus mērķus. Mīloša laipnība, savukārt, ir beznosacījuma labvēlība, draudzīgums, interese, pieņemšana un atvērtība gan pret sevi gan citiem cilvēkiem. Tā ir pamats labām attiecībām ar sevi un citiem cilvēkiem. Prieks – īsts un patiess, gan par labiem notikumiem savā dzīve, gan par citu prieku un citu sasniegumiem – ir tieši tas, kas dod krāsas mūsu dzīvei; jo īpaši tagad tik ļoti vajadzīgs!

PAR MEISTARDARBNĪCAS VADĪTĀJIEM

Ieva Bite ir Latvijas Universitātes asociētā profesore, Dr. psych., māca krīžu un vardarbības psiholoģiju, attīstības psiholoģiju, vada supervizēto praksi. Paralēli akadēmiskai izglītībai viņa ir ieguvusi psihoterapeita un supervizora kvalifkāciju eksistenciālā psihoterapijā.

Māris Žunda ir vienīgais Vima Hofa metodikas sertificētais treneris Latvijā, Rūdīšanās skolas dibinātājs, Oxygen Advantage metodikas praktiķis, profesionāls pirtnieks un veselības veicināšanas treneris gan uzņēmumiem, gan privātpersonām. Lielākās Biohacking konferences Baltijā rīkotājs 2018, 2019, 2020.Preventīvās medicīnas konferences organizators “STOP STRESS” 2022.

MEISTARDARBNĪCAS NORISES VIETA

Mazirbe ir līvu kultūras sirds, sens zvejnieku ciems Baltijas jūras krastā. 174 km attālumā no Rīgas un 63 km attālumā no Ventspils. Vieta, kur satiekas jūras, vēja, meža un saules nepieradinātā un brīvā enerģija. Tālab tā vienmēr vilinājusi radošus prātus, un - kā vēsta mitoloģija, ir slavena kā viens no saulainākajiem punktiem Latvijā. Mazirbes pludmale ir arī viena no retajām, kur kāpās manīsiet augam bērzu - vietējā spēka zīmi.

“Tīklu šķūnis" ir privāta telpa pārdesmit metrus no jūras, kur savulaik – pirms došanās jūrā, vietējie zvejnieki glabāja savus tīklus. Šobrīd tā ir telpa, kas ļauj nokļūt tuvāk sev – caur vidi, dabu, jūras un meža skaņām sinerģijā ar mūsdienu mākslu un dizainu.

PRAKTISKĀ INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS

Kas: Divu dienu meistardarbnīca

Kad: 24.-25. septembris, 2022

Kur: Meistardarbnīcas nodarbības notiek Mazirbes “Tīklu šķūnī”.

Nakšņošana: Trīs minūšu kājāmgājiena attālumā no "Tīklu šķūņa" - vēsturiskās Mazirbes zvejnieku mājās, kuru īpašnieki ir lībiešu leģendas - Didriha Taizeļa jeb Vecā Taizeļa, pēcteči.

Dalības maksa: 250 eiro. (dalībnieku skaits ierobežots - ne vairāk kā 20 cilvēki)

Kas ir iekļauts: Praktiskās un teorētiskās nodarbības ar Ievu Biti un Māri Žundu, integrācijas sarunas, 4 ēdienreizes
(viegls, veselīgs, veģetārs, uzturvielām bagāts ēdiens) un atbalsts pēc meistardarbnīcas.

Kā pieteikties: Rakstīt maris@uzdrosinies.lv vai zvanīt +371 26006622

 

Autora viedoklis ir neatkarīgs no portāla redakcijas. Autors ir atbildīgs par pausto faktu patiesumu.

Izmantojot informāciju no portāla “Veselīga Latvija”, atsauce ir obligāta.

Līdzīgi raksti

Tev varētu interesēt