LVEN

17. maijā Rīgā notika starptautiska tiešsaistes konference “Mūsdienīga integratīva pieeja atkarību ārstēšanai un ārstniecībai kopumā: psihedēlisko vielu nozīme.” Tās mērķis - rosināt Latvijā jaunākajos pasaules zinātniskajos pētījumos balstītu diskusiju par integratīvu metožu pielietojumu medicīnā, īpaši mentālo un onkoloģisko saslimšanu gadījumā, paliatīvajā aprūpē, kā arī atkarību ārstēšanā, izmantojot apziņu paplašinošās metodes un psihedēliskās vielas.

Konferencē uzstājās kopumā 14 pazīstami starptautiskie un vietējie eksperti. To vidū: Pols Stamets, Deniss Makena, Deivids Nats, Ītans Nadelmans, Mendels Kaelens un Indriķis Muižnieks.

Konferenci organizēja biedrība “Veselīga Latvija” sadarbībā ar kultūras portālu Arterritory.com/Spiriterritory.com.

Ņemot vērā lielo interesi par konferenci, esam padarījuši publiski pieejamas visas runātāju uzstāšanās.

Psilocibīna sēnes kā zāles un to pielietošana ārstniecībā

Paul Stamets

Pols Stamets (Paul Stamets), lektors, autors, mikologs, medicīnas pētnieks un uzņēmējs, tiek uzskatīts par intelektuālo un nozares līderi sēņu jomā: saistībā ar to dzīves vidi, izmantojumu medicīnā un audzēšanu. Viņš daudz uzstājas kā lektors, lai padziļinātu izpratni un cieņu pret organismiem, kas burtiski eksistē zem katra mūsu soļa. Stameta filozofija vēsta: "MikoDaudzveidība ir BioDrošība."

vairāk

Kā psihedēlisko vielu pētījumi revolucionizē psihiatriju

David J Nutt

Deivids Nats (David J Nutt) pašlaik ir Edmonda J. Safras neiropsihofarmakoloģijas profesors un Neiropsihofarmakoloģijas nodaļas direktors Londonas Impēriskās koledžas Smadzeņu zinātņu nodaļā. Nats ir arī Neatkarīgās narkotiku zinātniskās komitejas (ISCD) priekšsēdētājs un Eiropas Smadzeņu padomes prezidents, Karalisko ārstu un psihiatru kolēģiju biedrs un Medicīnas zinātņu akadēmijas biedrs.

vairāk

Augu un cilvēku simbioze

Dennis McKenna

Deniss Makena (Dennis McKenna) ir amerikāņu etnofarmakologs, pētnieciskais farmakologs, domātājs, lektors, autors un Dabas filozofijas akadēmijas dibinātājs. Vairāk nekā četrdesmit gadus viņa zinātnisko pētījumu, interešu un aktivitāšu fokusā ir halucinogēnie augi. Kā arī sinerģijas meklējumi – starp Rietumu zinātni un senajām pirmtautu zināšanām; zinātni un misticismu.

vairāk

Kaitējuma mazināšana un narkotiku politikas reforma

Ethan Nadelmann

Ītans Nadelmans (Ethan Nadelmann) ir iknedēļas podkāsta PSYCHOACTIVE vadītājs, kā arī Drug Policy Alliance (DPA), ASV vadošās narkotiku politikas reformas organizācijas, dibinātājs un bijušais izpilddirektors. Žurnāls Rolling Stone viņu raksturo kā "narkotiku politikas reformas virzītājspēku", un Ītans tiek uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem narkotiku politikas reformas atbalstītājiem gan ASV, gan ārvalstīs

vairāk

Psihedēliskās terapijas neirozinātne un mūzikas terapeitiskā loma

Mendel Kaelen

Mendels Kaelens (Mendel Kaelen) ir neirozinātnieks, 2019. gadā dibinātā uzņēmuma Wavepaths dibinātājs un izpilddirektors. Wavepaths apvieno zinātni, psihiterapiju, tehnoloģiju un mākslu, lai tādējādi nodrošinātu transformatīvu pieredzi. Wavepaths fokusējies divos virzienos – mūzikas pieredzes izmantošana psihedēliskai terāpijai, un “mūzika kā medicīna,” bez psihedēlisko substanču klātbūtnes. Mendela pārliecība ir, ka personību transformējoša pieredze iespējama arī tikai ar skaņas starpniecību, mūzikai savā ziņā kļūstot par “psihedēliska ceļojuma” ekvivalentu.

vairāk

Medicīnisks skatījums uz psihedēlisko vielu izmantošanu ārstniecībā

Dr. Pamela Kryskow

Dr. Pamela Kryskow ir ir bezpeļņas organizācijas Roots To Thrive vadošā ārste un Vankūveras Salas Universitātes Psihedēliskās asistētās terapijas pēcdiploma sertifikāta programmas vadītāja, kā arī klīniskā pasniedzēja UBC un Kanādas Psihedēliskās asociācijas valdes locekle. Pašlaik viņa kopā ar kolēģiem strādā pie pētījumiem, kas saistīti ar mikrodozēšanu, ar psihedēliskajām vielām asistētu psihoterapiju, MDMA, psilocibīnu, hroniskām sāpēm un psihedēlisko terapiju.

vairāk

Latvietis, Latvijas zinātne un sēnes

Indriķis Muižnieks

Dr. hab. biol. Indriķis Muižnieks ir profesors mikrobioloģijas apakšnozarē, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis un Latvijas Universitātes rektors. Latvijas Mikrobiologu biedrības, Latvijas Ģenētiķu un selekcionāru biedrības, Latvijas Bioķīmiķu biedrības biedrs; “Latvijas šitake sēņu audzētāju asociācijas" līdzdibinātājs un UNESCO Latvijas nacionālās komisijas asamblejas loceklis.

vairāk

Pieredze: Urugvaja kā narkotiku politikas pioniere

Vita Liberte

Vita Liberte ir juriste un uzņēmēja, BDO Latvia dibinātāja un populāra lektore vietējās un starptautiskās konferencēs. Viņa ir prestižās Ņujorkas Universitātes absolvente, un pastāvīgi iekļauta Forbes veidotajā Latvijas veiksmīgāko biznesa sieviešu sarakstā. Kopš 2022. gada Vita Liberte ir arī Urugvajas goda konsule Latvijā.

vairāk

Psihiskās veselības aprūpe un tās problēmpunkti Latvijā

Ieva Bite

Ieva Bite ir klīniskā un veselības psiholoģe, kognitīvi biheiviorālās terapijas speciāliste, Latvijas Universitātes asociētā profesore. Aktīvi darbojas vairākās biedrībās: Latvijas Klīnisko psihologu asociācija (valdes priekšsēdētāja), Latvijas Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija un Baltijas Uzvedības analīzes asociācija (valdes locekle). Vada Kognitīvi biheiviorālās terapijas un Lietišķās uzvedības analīzes izglītības programmas.

vairāk

Pusaudži un vielas: kad vecās pieejas vairs/joprojām nestrādā...

Nils S. Konstantinovs

Nils S. Konstantinovs ir Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, specializējas bērnu un pusaudžu psihoterapijā. Šobrīd veido Latvijas Pusaudžu veselības asociāciju, kā arī strādā pie valstī pirmās drošās mājas izveides pusaudžiem ar mentālās veselības grūtībām, kuri pastrādājuši noziegumus.

vairāk

Atkarību problēmas jauniešiem: narkologa viedoklis

Ilze Maksima

Ilze Maksima ir ārste-narkoloģe un kopš 2020. gada KBT (kognitīvi biheiviorālā terapija) terapeite veselības centrā Vivendi. Kā arī Latvijas Narkologu asociācijas valdes un Sertifikācijas komisijas locekle.

vairāk

Situācijas raksturojums. Pieaugošs neatliekamās palīdzības dienestu izsaukumu skaits psihotropo un narkotisko vielu lietotāju vidū

Rafaels Ciekurs

Rafaels Ciekurs, NMPD brigāžu atbalsta centra "Krasts” vadītājs. Ieguvis veselības aprūpes maģistra grādu, ka arī tiesību zinātņu maģistra grādu.

“Vienmēr uzskatu ka ir jācīnās ar cēloņiem tos maksimāli risinot, sekas būs krietni mazākas nākotnes perspektīvā!”

vairāk

Reģeneratīvās pieredzes dizains

Luīze Anna Bankoviča

Luīze Anna Bankoviča ir pieredzes dizainere, kas ieguvusi maģistra grādu radošajās industrijās, studējot AMD Berlin, Fresenius Lietišķo zinātņu universitātes dizaina nodaļā. Viņas pētījums pievēršas saiknei starp paplašinātās apziņas praksēm un reģeneratīvas uzvedības attīstību un vērtību maiņu. Luīze īpaši pēta fiziskās vides, sociālās un kultūras vides ietekmes un prakses struktūras.

vairāk

Pusaudžu vispārējs apjukums un mentālā krīze un kālab ir tik izšķirīgi svarīgi izglītot viņus par apziņas un pašapziņas jautājumiem

Katrīna Ērgle

Bez piecām minūtēm vidusskolas absolvente. Uz pieaugušo dzīves sliekšņa

vairāk

Ziedojumi

Dalība konferencē un tās ieraksts visiem interesentiem ir pieejams bez maksas. Vienlaikus konferences rīkotāji būs pateicīgi par jebkuru atbalstu, lai varētu turpināt šīs tēmas aktualizēšanu sabiedrībā.

Biedrība “Veselīga Latvija” ir bezpeļņas organizācija.

Rekvizīti:
Biedrība VESELĪGA LATVIJA,
Reģistrācijas numurs: 40008307724,
Adrese: Lāčplēša 75A-16, Rīga LV-1011,
Konta numurs: LV71HABA0551051817788.