- Par kustību
- Kustības kodols
Vai esat pievērsis/usi uzmanību savai elpošanai?
domāju, ka ikdienā elpoju pareizi
nekad par to neesmu domājis/usi
Otrā posma noslēgums podkāstam
“Labāks Tu. Dienas Mikrodeva”
16. oktobrī plkst. 18:00, tiešsaistē “Veselīga Latvija” Facebook platformā. Saruna par
dusmām.
Biedrība “Veselīga Latvija” sadarbībā ar kultūras un mākslas portālu Arterritory.com aizsāk diskusiju ciklu par psihedēlisko vielu – kā vēl viena jaunākajos zinātniskajos pētījumos balstīta instrumenta, potenciālo izmantojumu medicīnā un terapijā mentālo un onkoloģisko saslimšanu gadījumā, paliatīvajā aprūpē, kā arī atkarību ārstēšanā.
Sarunā ar Raiti Rodiņu - Siguldas novada uzņēmēju, Bioloģisko Lauksaimnieku Kooperatīvās sabiedrības "Ekoloģisks.lv" valdes locekli un zemnieku - uzzinājām, vai Latvijā ekoloģiski audzētai pārtikai ir nākotne. Zemnieks Raitis saimnieko ar bioloģiskām metodēm un aicina citus lauksaimniekus darīt tāpat.
Paradumu maiņa ir atslēga uz energoefektīvāku dzīvi. Galvenais mērķis ir samazināt patēriņu, nesamazinot komforta līmeni. Sarunā ar energoefektivitātes ekspertu Anriju Tukuli uzzinājām par energoefektivitātes tendencēm, ko nozīmē “klimatneitrāls mājoklis” un kā padarīt savu mājokli energoefektīvāku.
Mentālā veselība, it īpaši bērnu un pusaudžu, šobrīd ir ļoti aktuāls temats. Sarunā ar Bērnu slimnīcas fonda vadītāju un Pusaudžu resursu centra (PRC) valdes priekšsēdētāju Lieni Dambiņu parunājām par galvenajām aktualitātēm un problēmām, kā arī, kā tikt galā ar apkārt notiekošo.
Savu iekšējo resursu apzināšana. Emociju līdzsvarošana un atbalsts paaugstināta stresa apstākļos.
24.-25.septembris, 2022. Mazirbe
Kāds ir uzņēmēju noskaņojums Baltijā? Kā pandēmijas sekas un notikumi Ukrainā ietekmējuši uzņēmējdarbības vidi Latvijā? Lai diskutētu par šiem un citiem jautājumiem, "Veselīga Latvija" uz sarunu aicināja "Noviti Finance" Biznesa finansēšanas vadītāju Dagni Iļjinu.
Cik apzināti mēs izvēlamies to, ko ēdam? Kas dominē mūsu ikdienas pārtikas grozā – lielveikalu piedāvājums vai vietējo zemnieku audzēti produkti? Kāda būtu ideālā nākotnes saikne starp pircēju uz zemnieku?
Saruna ar platformas Svaigi.lv izveidotāju Elīnu Novadu
Pēdējā laika notikumi pasaulē ir ieviesuši zināmu baiļu un drūmuma sajūtu. Lai arī brīžiem šķiet, ka priecāties šādos apstākļos, kad pasaulē valda nemiers un pārņem iekšējas skumjas, nav iespējams, tomēr rast līdzsvaru savās emocijās ir ārkārtīgi svarīgi. Kā saglabāt un radīt prieku sev apkārt, stāsta “Dopamine Splash” idejas autore un realizētāja Aya Bluesman.
Vai pārtikas šim gadam pietiks? Vai mēs esam pārtikas pašpietiekama valsts un šajā ziņā varam justies droši? Cik būtisks – līdzās ekonomiskajam, lauksaimiecībā ir emocionālais aspekts? Kāpēc lēta pārtika ir valsts neveselīguma un nabadzības pazīme?
Kas ir autentiskā brīvība? Kāpēc tik svarīgi ir nepazaudēt “bērnu sevī” un zinātkāri? Kā sasniegt autentiskas brīvības stāvokli un sajūtu? Stāsta viscerālais terapeits Artūrs Ķirps.
Elpošana kā pašizziņas un radošuma instruments! 3.-5. jūnijs, 2022. Mazirbe.
Apziņu paplašinoša, intuīciju un radošumu atmodinoša pieredze elpošanas un veselības trenera Māra Žundas vadībā. Meistardarbnīcu organizē biedrība “Veselīga Latvija” sadarbībā ar “Rūdīšanās skolu” un mākslas portālu Arterritory.com
“Veselīga Latvija” aicināja uz sarunu tiešsaistes konferences "STOP STRESS" līdzorganizatorus ārsti-kosmetaloģi, Panacea Pro klīnikas vadītāju un veselības kouču Ludmilu Stavro-Freibergu un biohakeri, “Wim Hof” elpošanas metodes sertificēto treneri Māri Žundu.
Stress ir mūsdienu realitāte, izvairīties no tā nav iespējams, bet var iemācīties stiprināt savu stresa noturību, atrast savu zelta formulu, kura palīdzēs neizdegt, saglabājot savu efektivitāti un saudzīgi atjaunot savus resursus!
Par uzņēmējdarbību un sevis realizācijas procesu, kā arī smalko līniju, kas šķir darba mīlēšanu no darbaholisma, stāsta “Dopamine Splash” idejas autore un realizētāja Aya Bluesman.
Vai Latvija var kļūt par bioloģiski pašpietiekamu valsti un spēt pati sevi pabarot? Vai “GreenFest” un “Laimīgā zeme Līgatne” Gaujas Nacionālajā parkā var kalpot kā iedvesmojošs prototips?
Kā sevi nodarbināt stresa situācijās, lai mēs spētu koncentrēties uz ikdienas darbiem? Ko mēs varam darīt, lai uzlabotu savu veselības stāvokli, kas nereti pasliktinās, visu laiku dzīvojot stresā? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz uzņēmēja Marika Ģederte.
Vai esošajā situācijā ir iespējams mēģināt, sabiedrībai līdzdarbojoties, modelēt situācijas, kādās mēs gribētu redzēt savu valsti? Vai tomēr tas nav iespējams un mums atliek ļauties notikumu plūsmai?
Kā rast harmoniju brīžos, kad viss šķietami brūk un mainās? Kā spēt organismā saražot enerģiju un prast to arī pietiekami iztērēt?
Gan vairāki eksperti, gan pētījumi pierāda, ka viens no efektīvākajiem veidiem, kā atpazīt stresu un cīnīties ar to, ir pareiza elpošana. Bet kāda ir pareiza elpošana?
Par to, ar kādiem preventīvās veselības līdzekļiem mēs varam uzlabot savu pašsajūtu un darbu kvalitāti ikdienā, stāsta ergoterapeits, fizisko aktivitāšu fiziologs un Rīgas Stradiņa universitātes lektors pētniecībā Rūdolfs Cešeiko.
Raimonds Platacis ir Latvijas radošajā vidē gana pazīstams un atzīts reklāmists, kurš pandēmijas laikā izgāja radikālu un paša iniciētu transformācijas procesu.
Labu veselību vēl joprojām nosaka uzturs, tīrs ūdens, labs un pietiekams miegs, fiziskā higiēna, emocionāls un garīgs līdzsvars, ko var saukt arī par mentālo higiēnu.
Kā sevi neuztraukt? Kā sadzīvot ar notikumiem, kurus īsti nevaram ietekmēt? Kā cīnīties ar panikas lēkmēm?
Ko vecākiem ir svarīgi ņemt vērā, ja tiek runāts par bērna uzturu?
Latvija 2050 – veselīga, zaļa, ekoloģiska valsts ar augstāko laimes indeksu pasaulē un augstāko tās iedzīvotāju veselībā nodzīvoto gadu skaitu. Sasniedzams mērķis vai utopija?
Ir pēdējais brīdis iemācīties padarīt bailes par saviem sabiedrotajiem un konstruktīvi ar tām sarunāties.
Dopamīns tiek dabīgi ražots mūsu smadzenēs un sniedz mums lielisku noskaņojumu.
Ikvienai izvēlei, ikvienai darbībai, ikkatram vārdam pamatā ir nolūks, motivācija, iecere — un tās var būt tikai divas: mīlestība vai bailes.
Kā cukurs ietekmē mūsu uztura paradumus, fizisko ķermeni, prāta skaidrību un darbību, mūsu bērnu attīstību un arī apkārtējo vidi un ekonomiku?
Lai arī vientulība ir eksistējusi vienmēr, mūsdienās šis ir kļuvis par izteikti aktuālu jautājumu.
Par garīgās veselības pamatiem, par indivīda veselību un to, kāda būtu ideālā sabiedrība, ja neeksistētu realitāte.
Domājot par veselību, mums jāredz cilvēks kā daudzu dimensiju kopums, kuru veido miljoniem sīku detaļu.
Kas ir veselības pratība, un kāpēc Latvijā tās līmenis joprojām ir tik zems?
Kā veicināt veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā un panākt, ka aktīvāk rūpējamies par savu fizisko sagatavotību?
Kā par sevi rūpēties, kāpēc tas ir nozīmīgi un kā uzlabot fizisko veselību ne tikai katram no mums individuāli, bet arī visai sabiedrībai?
Būtiskākie izaicinājumi, domājot par valsts ekonomisko veselību.